Pačiolis

 
El. parduotuvė

Savaitraštis „Buhalterija: apskaitos ir mokesčių apžvalga“


 

 

Susipažinkite su nemokamu straipsniu! 

Nelegaliems mokesčių mažinimo būdams – valdžios užkardos, tačiau yra LEGALIŲ! Artimiausi – nauda iš mokestinių nuostolių“, spauskite ATSISIŲSTI pdf. formatas


 

Kiekvienai buhalterijai – savaitraštis „Buhalterija“.

Paskubėkite prenumeruoti!

Mokėkite už 9 mėnesių (balandžio–gruodžio) prenumeratą, o skaityti galėsite VISUS 2019 metų numerius!

Dovana! Sausio–kovo mėn. savaitraščio numerius gausite elektroniniu formatu.


Norite, kad Jus dar labiau gerbtų ir nelaikytų vien tik „aritmetikos žinovais“? Pasidėkite ant stalo savaitraštį „Buhalterija“. Panašaus leidinio neturi nė vienos kitos srities profesionalai!


KIEKVIENAIS METAIS SAVAITRAŠTYJE RASITE:

•  daugiau kaip 370 apskaitos, mokesčių, teisės specialistų konsultacijų ir atsakymų į skaitytojų klausimus;

• daugiau kaip 180 VMI, VDI, „Sodros“ ir kitų kontroliuojančių institucijų atstovų praktinių patarimų;

• apie 100 publikacijų mokesčių apskaičiavimo, sumokėjimo ir administravimo klausimais;

• apie 100 publikacijų buhalterinės apskaitos, finansinės atskaitomybės ir apskaitos organizavimo bei vadybos ir kaštų apskaitos klausimais;

• apie 70 publikacijų darbo ir įmonių teisės klausimais;

• daug kitos naudingos ir darbą palengvinančios medžiagos.


KIEKVIENAS PRENUMERATORIUS GAUS VERTINGUS PRIEDUS:

specialų leidinį  el. formatu „Naudinga informacija buhalteriams“ (įvairi informacija padėsianti visus metus tvarkyti buhalterinę apskaitą bei apskaičiuoti ir deklaruoti mokesčius);

• buhalterio darbui naudingas atmintines (kas mėnesį po vertingą atmintinę);

2012–2018 m. (elektroninį straipsnių archyvą).


9 mėnesių prenumeratos kainos:

popierinės versijos kaina – 99 € (su PVM);

elektroninės versijos kaina – 72 € (su PVM).


Tik savaitraščio prenumeratoriai su specialia 50 proc. nuolaida gali užprenumeruoti elektroninį savaitinį leidinį „MOKESČIŲ, APSKAITOS IR TEISĖS REGLAMENTŲ NAUJIENLAIŠKIS“, plačiau. 

Popierinės savaitraščio versijos su naujienlaiškiu kaina – 183,50 € 117,25 € (su PVM);

Elektroninės savaitraščio versijos su naujienlaiškiu kaina – 135,50 € 90,25 € (su PVM);

Pasiūlymas galioja TIK iki balandžio 30 d. 

 

Galite rinktis popierinę arba elektroninę leidinio versiją.

PAGRINDINĖS SAVAITRAŠČIO RUBRIKOS:

2019-aisiais savaitraštis pasipildys naujomis temomis:

Rubrikoje „Lengvi mokesčiai“ aptarsimevisas pagrindines mokesčių lengvatas bei kitas teisėtas galimybes susimažinti mokesčius, taip pat patarsime, kaip tomis galimybėmis pasinaudoti. Rubrikoje „Menedžmento apskaitos ABC“ spausdinamos publikacijos žingsnis po žingsnio padės lengvai perprasti itin svarbią įmonėms ir valdžios nereglamentuojamą vadybos ir kaštų (menedžmento) apskaitą. Išmanydami šias sritis, tapsite labai reikalingi savo vadovams.

APSKAITA, APSKAITOS ORGANIZAVIMAS. Žinomi apskaitos, audito ir apskaitos organizavimo specialistai aiškina ir nagrinėja atskirus buhalterinės apskaitos aspektus, kaip organizuoti apskaitą, rengti finansinę atskaitomybę ir kt.

MOKESČIŲ LABIRINTUOSE. 
Spausdinami mokesčių specialistų parengti straipsniai apie mokesčių apskaičiavimo ir sumokėjimo ypatumus.

BUHALTERINĖ VADYBOS IR KAŠTŲ APSKAITA.
 Šios srities patyrę specialistai pataria, kaip tinkamai apskaityti kaštus, kalkuliuoti produktų savikainą, organizuoti menedžmento apskaitą, kaip formuoti vadybai tinkamą informaciją ir kt.

TEISĖ. 
Teisininkai aiškina įvairius įmonių, darbo, mokesčių teisės klausimus.

AKTUALIJOS. 
Aiškinama, kaip taikyti apskaitos ir mokesčių įstatymų nuostatas ir rasti atsakymus į klausimus, su kuriais buhalteriai susiduria kasdieniame darbe. Patariama, kaip įgyvendinti viešojo sektoriaus apskaitos reformą. Informuojama apie audito įmonių veiklą ir audito priežiūros kontrolę.

SPECIALISTAI PATARIA. 
UAB „Pačiolis“, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir teisės specialistų konsultacijos.

NAUDINGA INFORMACIJA. 
Spausdinamas mokesčių, deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius, pateikiami VMI raštai, reglamentų naujienos. Visa tai padės teisingai tvarkyti apskaitą, laiku deklaruoti ir sumokėti mokesčius.

REDAKCIJA, PADĖK. 
Spausdinami skaitytojų prašymai padėti susivokti apskaitos ir mokesčių labirintuose, pateikiami specialistų atsakymai į juos.

PSICHOLOGAS PATARIA. 
Psichologijos specialistai pataria, kaip bendrauti su vadovais ir kolegomis, spręsti darbe kylančias psichologines problemas.

LAISVALAIKIS. 
Pateikiami straipsniai iš mokesčių ir apskaitos istorijos, pasakojama apie žinomus finansininkus, buhalterius, aprašomi ne tik Lietuvos, bet ir kitų valstybių įdomūs sukčiavimo atvejai, atskleidžiama skaičių reikšmė įvairiose gyvenimo srityse ir kt.
KAIP PRENUMERUOTI?
  • Prenumeruoti internetu.
  • Mokėti tiesioginiu pavedimu, nepamiršti nurodyti leidinio kodo ir pristatymo adreso. (Įmonės rekvizitai: UAB „Pačiolio prekyba“, įmonės kodas 300807502, atsiskaitomoji sąskaita LT347044060005977111 AB SEB banke).
  • Kreiptis į pardavimo vadybininką telefonu (8 5) 2700 636 arba el. paštu prenumerata(eta)paciolis.lt.
  • Prenumeruoti UAB „Pačiolio prekyba“ knygyne adresu, Kalvarijų g. 129 Vilnius (Darbo laikas: I-IV 8.00 – 17.00 val., V 8.00 – 15.45 val.).
  • Prenumeruoti Lietuvos pašto skyriuose.
  • Prenumeruoti platinimo tarnybose
  • Norėdami prisijungti prie elektroninės leidinio versijos, mokėjimo pavedime nurodykite savo el. pašto adresą.
LEIDINIŲ PRISTATYMAS
  • Leidinių pristatymas nemokamas.
  • Prenumeratorius privalo pateikti visą reikalingą informaciją: leidinio kodą ir tikslų pristatymo adresą, kad prenumeratos užsakymas būtų kokybiškai įvykdytas. Jeigu informacija bus neišsami arba netiksli, Leidėjas negalės tinkamai įvykdyti savo įsipareigojimų.
  • Pasikeitus adresui prenumeratorius turi parašyti el. paštu: prenumerata(eta)paciolis.lt, nurodyti, kokio leidinio, kam ir kokiu adresu buvo užsakyta prenumerata ir koks naujas pristatymo adresas.

Prenumeratorius, turintis pretenzijų dėl leidinio pristatymo, privalo kreiptis el. paštu: prenumerata(eta)paciolis.lt (nurodyti prenumeratos gavėjo duomenis, leidinio pavadinimą ir surašyti pretenziją) arba telefonu (8 5) 210 1255.

Aktualus straipsnis

Savaitraštis „Buhalterija: apskaitos ir mokesčių apžvalga“ 2019 04 16

UAB „Pačiolis“ specialistų konsultacijos

 

Prekių pristatymo pajamų apskaita

 

Interneto parduotuvę valdanti įmonė nupirktas prekes pirkėjams pristato pasinaudodama kurjerių paslaugomis. Už pristatymą kurjeriai išrašo sąskaitas. Parduodant mažos vertės prekes, už jų pristatymą pirkėjai sumoka atskirai. Ar šias sumas reikia priskirti pajamoms, ar jomis mažinamos pristatymo sąnaudos?

 

Kadangi interneto parduotuvė atsakinga už jos parduodamų prekių pristatymą, už tai gautas atlygis laikytinas jos pajamomis. Įmonė pati turi nuspręsti ir savo apskaitos politikoje patvirtinti, kokios rūšies pajamoms ji priskirs už prekių pristatymą gautas pajamas. Iš kurjerio paslaugas teikiančios įmonės gavus sąskaitą už prekių pristatymą, šios išlaidos priskirtinos paslaugų teikimo savikainai. Jeigu įmonė dalį prekių pristato nemokamai (pristatymo kaina įskaičiuota į prekės vertę), o dalį – už papildomą užmokestį, prekių pristatymo pajamas racionaliau apskaityti vienoje sąskaitų grupėje kartu su pardavimo pajamomis.

 

Išmokos darbuotojams

Įmonės vadovo įsakymu sunkiai ir ilgai sergančiam darbuotojui skirta pašalpa-parama – 200 Eur. Ar iš šios sumos reikia apskaičiuoti GPM ir VSD įmokas?

 

Neapmokestinamos GPM pajamos aptariamos LR gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 17 straipsnyje. Tarp tokių pajamų darbdavio pašalpa-parama dėl ligos neminima, tačiau prie neapmokestinamųjų pajamų priskiriama iš asmens, susijusio su gyventoju darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais, per mokestinį laikotarpį gautų prizų ir dovanų vertė, neviršijanti 200 Eur. Jeigu darbuotojui išmokėta suma bus laikoma dovana ir jeigu per metus šis darbuotojas daugiau iš darbdavio negaus dovanų ir / arba prizų, tuomet visa suma gali būti neapmokestinama GPM.
LR valstybinio socialinio draudimo įstatymo 11 straipsnis nustato, kad VSD įmokos neapskaičiuojamos nuo darbuotojo iš darbdavio gautų pajamų natūra vertės ir neapmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą. Kadangi darbuotojo gauta pašalpa-parama nelaikoma pajamomis natūra, nes gauta pinigais, VSD įmokos turi būti apskaičiuojamos. LR valstybinio socialinio draudimo įmokų 11 straipsnis numato, kad darbdavys gali išmokėti darbuotojui pašalpą, kuri neapmokestinama VSD įmokomis, tačiau minėtame straipsnyje tarp išvardytų pašalpų nėra pašalpos dėl ligos.
Taigi, kai darbdavys skiria darbuotojui 200 Eur pašalpą-paramą, ji gali būti neapmokestinama GPM, tačiau VSD įmokos turi būti apskaičiuojamos.
 

Neatskaitomas pirkimo PVM

 

Įmonė įsigijo lengvąjį automobilį. PVM atskaita negalima. Ar neatskaitytą PVM geriau įtraukti į sąnaudas, ar pridėti prie automobilio vertės?

Pagal 12-ojo Verslo apskaitos standarto 12 punkto nuostatas, ilgalaikio materialiojo turto įsigijimo (pasigaminimo) savikainą sudaro tiesiogiai su turto įsigijimu susijusios išlaidos, todėl neatskaitomas pirkimo PVM, kaip tiesiogiai su automobilio įsigijimu susijusios išlaidos, turėtų būti įskaičiuotas į įsigijimo savikainą. Šio standarto 13 punktas taip pat nurodo, kad nesusigrąžinamą pridėtinės vertės mokestį įmonė gali įskaityti į turto įsigijimo savikainą, todėl darytina išvada, kad įmonė pati gali pasirinkti ir savo apskaitos politikoje nustatyti neatskaitomo pirkimo PVM įskaičiavimo arba neįskaičiavimo į turto įsigijimo savikainą tvarką. Skirtingoms turto rūšims gali būti taikoma skirtinga apskaitos politika, tačiau kiekvienas pasirinkimas turi būti pagrįstas. Nustatant apskaitos politiką, gali būti pasirinktas vienas iš dviejų negrąžinamo PVM apskaitos būdų: įskaičiuoti tokį PVM į turto įsigijimo savikainą arba priskirti jį bendrosioms ir administracinėms sąnaudoms. Pasirinkta apskaitos politika turi būti taikoma nuolat apskaitoje registruojant analogiškas ūkines operacijas.

Apskaičiuojant pelno mokestį, LR pelno mokesčio įstatymas vienareikšmiškai nustato, kad turto įsigijimo kaina – išlaidos, patirtos įsigyjant turtą, įskaitant sumokėtus komisinius atlyginimus bei mokesčius (rinkliavas), išskyrus PVM, susijusį su šio turto įsigijimu. Pridėtinės vertės mokestis į turto įsigijimo kainą neįskaitomas, nepaisant to, ar vienetas yra PVM mokėtojas, ar ne. Taigi, jeigu įmonė savo apskaitos politikoje pasirinks negrąžinamą pirkimo PVM įskaičiuoti į turto įsigijimo vertę, apskaičiuodama pelno mokestį, privalės jį nurašyti į sąnaudas.


Šio numerio temos:
– Nauja dovanų kuponų apskaitos ir apmokestinimo tvarka (2);
– Teisės sutaikti akcijas bendrovės darbuotojams ypatumai;
– Lengvatos investicijoms ir inovacijoms;
– Administracinės naštos verslui mažėjimas arba kodėl pasiklydome statistikoje;
– Pensijų kaupimas: nauda kaupiančiajam iš valstybės;
– VMI ragina nelaukti paskutinės deklaravimo dienos;
– 2018 m. asmens duomenų apsaugos priežiūros Lietuvoje apžvalga;
– UAB „Pačiolis“ specialistų konsultacijos;
– VDI specialistų konsultacijos;
– LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistų konsultacijos;
– 6 vyriausybės žingsniai, jeigu britai pasitrauktų iš Europos Sąjungos be sutarties;
– Artėjantis vasaros sezonas: kelionių ekspertų prognozės;
– Lietuvoje daugėja sergančiųjų tymais: kaip saugotis;
– Reglamentų naujienos;
– 2019 m. balandžio–gegužės mėn. mokesčių sumokėjimo, deklaravimo ir kitų prievolių kalendorius.
 

Savaitraštis „Buhalterija: apskaitos ir mokesčių apžvalga“ 2019 04 09

 
Dividendų mokėjimo metas: akcininkas – fizinis asmuo

Patvirtinus finansines ataskaitas, paskirsčius uždirbtą pelną, ateina metas išmokėti dividendus. Buhalteriui svarbu žinoti, kokius mokesčius apskaičiuoti ir deklaruoti, išmokant akcininkams paskirtus dividendus. Straipsnyje aptarsime, kokiais atvejais, išmokant dividendus, reikės išskaičiuoti mokesčius, o kokiais – ne, taip pat aptarsime ir išmokamų dividendų deklaravimo prievoles.
 
 
LR akcinių bendrovių įstatymo 60 straipsnis nustato, kad dividendas – akcininkui paskirta pelno dalis, proporcinga jam nuosavybės teise priklausančių akcijų nominaliai vertei. Akcininkais gali būti ir fiziniai, ir juridiniai asmenys, taip pat Lietuvos rezidentai ir užsieniečiai. Dividendus gali skirti tik visuotinis akcininkų susirinkimas. Dividendai gali būti skiriami ir už visus finansinius metus, ir už trumpesnį laikotarpį. Dividendai už trumpesnį nei finansiniai metai laikotarpį vadinami tarpiniais dividendais. Šios nuostatos taikomos tik tokioms įmonėms, kurių teisinė forma yra akcinės ir / ar uždarosios akcinės bendrovės.
Buhalteriui svarbu žinoti, kad LR akcinių bendrovių įstatymas nustato apibrėžtą terminą, per kurį turi būti išmokėti dividendai, – tai vienas mėnuo nuo sprendimo priėmimo dienos.
Taigi, akcininkai gali būti ir fiziniai, ir juridiniai asmenys. Mokesčiai, kuriuos privaloma išskaičiuoti, išmokant dividendus, priklauso nuo to, kas gauna dividendus, – fizinis ar juridinis asmuo. Aptarsime mokestines prievoles, kai Lietuvos įmonė išmoka dividendus akcininkui – fiziniam asmeniui.
 
Apribojimai skirti dividendus
LR akcinių bendrovių įstatymo 59 straipsnis nustato atvejus, kai dividendų negalima nei skirti, nei mokėti. Visuotinis akcininkų susirinkimas negali priimti sprendimo skirti ir išmokėti dividendus, jeigu tenkinama bent viena iš šių sąlygų:
1) bendrovė turi neįvykdytų prievolių, kurių terminai yra suėję iki sprendimo priėmimo;
2) ataskaitinių finansinių metų paskirstytinojo pelno (nuostolių) suma yra neigiama (gauta nuostolių);
3) bendrovės nuosavas kapitalas yra mažesnis arba išmokėjus dividendus taptų mažesnis už bendrovės įstatinio kapitalo, privalomojo rezervo, perkainojimo rezervo ir rezervo savoms akcijoms įsigyti rezervo sumą.
 
          Gyventojų pajamų mokestis
          Dividendai, kurie išmokami fiziniams asmenims pagal LR akcinių bendrovių įstatymą, vadovaujantis GPMĮ 12 str., laikomi tų asmenų pajamomis iš paskirstytojo pelno. Tokios pajamos priskiriamos A klasės pajamoms, o tai reiškia, kad pagal GPMĮ 22 ir 23 straipsnius, įmonė, išmokėdama A klasės pajamas, išmokėjimo momentu turi išskaičiuoti GPM ir privalo pervesti jį į biudžetą, o likusią sumą – akcininkui.
GPMĮ 24 straipsnis nustato dar vieną prievolę – deklaruoti išmokėtas išmokas ir sumokėtą mokestį. Nuo 2018 metų išmokėtas A klasės išmokas reikia deklaruoti tiek mėnesinėje (GPM313), tiek metinėje (GPM312) deklaracijose.
Dividendų išmokėjimo algoritmas turėtų būti toks:
1) buhalteris gauna dokumentą, kuriame aiškiai nurodyta, kiek akcininkai paskyrė dividendų (tai gali būti visuotinio akcininkų susirinkimo protokolas, šio protokolo išrašas);
2) buhalteris turi išsiaiškinti, ar akcininkai – dividendų gavėjai yra nuolatiniai ar nenuolatiniai Lietuvos gyventojai;
3) buhalteris turėtų atkreipti dėmesį į sprendimo paskirti dividendus datą, nes dividendai turi būti išmokėti per vieną mėnesį nuo sprendimo priėmimo dienos;
4) išmokant dividendus akcininkams – fiziniams asmenims, iš paskirtos išmokėti sumos turi būti apskaičiuotas ir išskaičiuotas 15 proc. GPM;
5) likusi suma (paskirti dividendai minus 15 proc. GPM) išmokama akcininkams (mokėjimas gali būti atliktas ir per banką, ir iš kasos), o 15 proc. GPM turi būti pervestas į biudžetą;
6) išmokėjus dividendus ir sumokėjus GPM, įmonė turi pateikti atitinkamas deklaracijas.
Tai yra bendras algoritmas, kuris taikomas dividendus išmokant tiek Lietuvos gyventojams, tiek užsieniečiams. Jeigu buhalteris nustato, kad dividendų gavėjas yra nenuolatinis Lietuvos gyventojas, jis turi pasidomėti, ar išmokamiems dividendams nebus taikomos dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarčių nuostatos.
GPM sumokėjimo terminai nustatyti GPMĮ 23 straipsnyje, o deklaravimo terminai – 24 straipsnyje. Atkreiptinas dėmesys, kad GPM sumokėjimo terminas priklauso nuo to, kurią mėnesio pusę – pirmąją ar antrąją – išmokėti dividendai. Jeigu dividendai išmokėti iki mėnesio 15 dienos, GPM sumokamas tą patį mėnesį, bet ne vėliau kaip iki 15 dienos (imtinai), o jeigu dividendai išmokėti nuo 16 iki paskutinės mėnesio dienos, GPM turi būti sumokėtas ne vėliau kaip to paties mėnesio paskutinę dieną (imtinai). Mėnesio deklaracijoje dividendai deklaruojami neidentifikuojant jų gavėjų, t. y. nereikia nurodyti vardo, pavardės, asmens kodo, o jau metinėje GPM312 deklaracijoje reikės detaliai nurodyti sumas, išmokėtas kiekvienam gavėjui.
          Pavyzdžiui,
UAB „Alfa“ akcininkų susirinkimas paskyrė akcininkams – Lietuvos gyventojams po 10 000 Eur dividendų. Gegužės 10 d. dividendai buvo išmokėti. Išmokant dividendus, 15 proc. GPM (1 500 Eur), turėjo būti išskaičiuotas iš išmokamos sumos, be to, jį reikėjo pervesti į biudžetą iki gegužės 15 dienos. Akcininkams turi būti išmokėta po 8 500 Eur. Gegužės mėnesio GPM313 deklaracijoje, kuri turi būti pateikta iki birželio 15 dienos, nurodomos tik išmokėtos sumos (be gavėjų duomenų), o metinėje GPM312 deklaracijoje reikės detaliai nurodyti išmokėtas sumas ir išskaičiuotą GPM.
 
Dividendai nenuolatiniams Lietuvos gyventojams, taikant dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis
          GPMĮ 6 straipsnio komentaras aiškina, kad nenuolatinių Lietuvos gyventojų iš Lietuvos ribotos atsakomybės vienetų gaunamas paskirstytasis pelnas apmokestinamas 15 proc. mokesčio tarifu, kartu atsižvelgiant į Lietuvos su atitinkama valstybe, kurios rezidentui dividendai išmokami, sudarytos dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarties nuostatas (jeigu sutartis nustato mažesnį tarifą, taikomas sutartyje nustatytas mokesčio tarifas).
Jeigu tokia sutartis nustato mažesnį tarifą, taikomas sutartyje nustatytas mokesčio tarifas. Šiuo metu Lietuva yra sudariusi dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis daugiau kaip su 50 valstybėmis.
Mokesčių administratorius, komentuodamas tarptautinių dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarčių nuostatas, aiškina, kad pirmumo teisę apmokestinti užsienio valstybės gyventojo iš Lietuvos bendrovės gaunamus dividendus turi Lietuva. Apmokestindama tokius užsienio valstybės gyventojo gautus dividendus, Lietuva vadovaujasi GPMĮ nuostatomis. Atsižvelgiant į tai, kad dividendai yra išmokami gyventojui, Lietuva gali juos apmokestinti ne didesniu kaip 15 proc. mokesčio tarifu. Lietuvos bendrovė, išmokanti dividendus užsienio valstybės gyventojui ir pagal sutarčių nuostatas taikanti mažesnį mokesčio tarifą, nei nustatytasis Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme, privalo turėti Užsienio valstybės rezidento prašymo sumažinti išskaičiuojamąjį mokestį FR0021 (DAS-1) formą. Tais atvejais, kai pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą taikomas toks pat mokesčio tarifas kaip ir sutartyje, minėta forma nebūtina.

Pelno mokestis
LR pelno mokesčio įstatymas (PMĮ) nenustato jokių ypatybių, kai dividendai išmokami fiziniams asmenims – nuolatiniams ar nenuolatiniams Lietuvos gyventojams.
PMĮ 31 straipsnis nustato, kad išmokami dividendai priskiriami neleidžiamiems atskaitymams, todėl išmokėtomis sumomis įmonė negali mažinti apmokestinamojo pelno.
                      Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad nuo 2016 metų pabaigos negalioja PMĮ 401 straipsnio nuostatos. PagalPMĮ 401 straipsnio nuostatas, taikant 15 proc. PM tarifą, nuo 2010 metų buvo apmokestinami gyventojams išmokami dividendai, proporcingai tenkantys dividendus išmokančios įmonės (išskyrus laisvosios ekonominės zonos įmones) 0 proc. mokesčiu apmokestintam pelnui arba pelnui, neapmokestintam dėl taikomų PMĮ 12 str. 5, 15, 16 punktuose, 461 straipsnyje nustatytų lengvatų ir (arba) 0 proc. tarifo apmokestinamajam pelnui. Pelno mokestį nuo tokių dividendų turėjo apskaičiuoti ir iš savo lėšų sumokėti dividendus išmokanti įmonė iki kito mėnesio 10 dienos.

Nuo 2016 metų pabaigos PMĮ 401 straipsnio nuostatos negalioja – nesvarbu, už kokį laikotarpį išmokami dividendai.
 
Taigi, išmokant dividendus fiziniams asmenims, svarbu prisiminti, kad:
1) dividendai turi būti išmokėti per 1 mėnesį nuo sprendimo paskirti dividendus priėmimo dienos;
2) dividendai priskiriami A klasės pajamoms, kurios pamokestinamos 15 proc. GPM. Šį GPM turi apskaičiuoti, išskaičiuoti iš išmokamos sumos ir pervesti į biudžetą dividendus išmokanti įmonė;
3) jeigu dividendų gavėjas yra nenuolatinis Lietuvos gyventojas, reikėtų pasitikrinti, ar netaikomos dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarčių nuostatos;
4) išmokėti dividendai yra neleidžiami atskaitymai, todėl, apskaičiuojant pelno mokestį, jie nemažina apmokestinamojo rezultato.

– Nauja dovanų kuponų apskaitos ir apmokestinimo tvarka (1);
– Vis dar atviras klausimas: ar kaupti pensijai ir kaip;
– Patalpų perleidimas pagal atgalinio lizingo sutartį;
– UAB „Pačiolis“ specialistų konsultacijos;
– VDI specialistų konsultacijos;
– VMI raštai;
– Kaip susigrąžinti dalį išlaidų, sumokėtų už būsto ar automobilio remonto, auklės paslaugas;
– Vykdantiems individualią veiklą pagal pažymą pravers virtualus buhalteris;
– Gyventojai aktyviai naudojasi teise saugoti asmens duomenis;
– 6 "kibernetinės sveikatos" taisyklės;
– Aktyvus ir atidus vartotojas skatina atsakingą verslą;
– Kartais nepakanka būti vien buhalteriu;
– Darbo laiko švaistymas;
– Reglamentų naujienos;
– 2019 metų balandžio mėn. mokesčių sumokėjimo, deklaravimo ir kitų prievolių kalendorius.
Periodas Kaina (Eur) Kiekis Pasirinkite
2019 m. 9 mėn. prenumerata (balandis-gruodis); (POPIERINĖ VERSIJA). 99
2019 m. 9 mėn. prenumerata (balandis-gruodis);(ELEKTRONINĖ VERSIJA). 72
2019 m. 9 mėn. prenumerata (balandis-gruodis); su naujienlaiškiu, (ELEKTRONINĖ VERSIJA). 90.25
2019 m. 9 mėn. prenumerata (balandis-gruodis); su naujienlaiškiu, (POPIERINĖ VERSIJA). 117.25
2019 m. 3 mėnesių, (balandis-birželis) (POPIERINĖ VERSIJA). 36
2019 m. kovo mėn. (POPIERINĖ VERSIJA) 12
2019 m. 6 mėn. (sausis-birželis),
(ELEKTRONINĖ VERSIJA).
49.5