Pačiolis

 
El. parduotuvė

Savaitraštis „Buhalterija: apskaitos ir mokesčių apžvalga“


   

Lengvatiniai pelno mokesčio tarifai 2018 ir 2019 metais.

Kaip „nepermokėti“ pelno mokesčio už 2018-uosius ir pasirengti jį „taupyti“ 2019 metais

Tai tik viena iš savaitraščio publikacijų. Norėdami nemokamai su ja susipažinti, SPAUSKITE ATSISIŲSTI
____________________________

Jeigu norite susipažinti su naujausiu savaitraščio „Buhalterija“ numeriu, SPAUSKITE ATSISIŲSTI


Norite, kad Jus dar labiau gerbtų ir nelaikytų vien tik „aritmetikos žinovais“? Pasidėkite ant stalo savaitraštį „Buhalterija“. Panašaus leidinio neturi nė vienos kitos srities profesionalai!


KIEKVIENAIS METAIS SAVAITRAŠTYJE RASITE:

•  daugiau kaip 370 apskaitos, mokesčių, teisės specialistų konsultacijų ir atsakymų į skaitytojų klausimus;

• daugiau kaip 180 VMI, VDI, „Sodros“ ir kitų kontroliuojančių institucijų atstovų praktinių patarimų;

• apie 100 publikacijų mokesčių apskaičiavimo, sumokėjimo ir administravimo klausimais;

• apie 100 publikacijų buhalterinės apskaitos, finansinės atskaitomybės ir apskaitos organizavimo bei vadybos ir kaštų apskaitos klausimais;

• apie 70 publikacijų darbo ir įmonių teisės klausimais;

• daug kitos naudingos ir darbą palengvinančios medžiagos.


KIEKVIENAS PRENUMERATORIUS GAUS VERTINGUS PRIEDUS:

specialų leidinį „Naudinga informacija buhalteriams“ (įvairi informacija padėsianti visus metus tvarkyti buhalterinę apskaitą bei apskaičiuoti ir deklaruoti mokesčius);

• buhalterio darbui naudingas atmintines (kas mėnesį po vertingą atmintinę);

spiralinį bei kišeninį kalendorius (tik popierinės versijos prenumeratoriams);

2012–2018 m. (elektroninį straipsnių archyvą).


Tik iki sausio 11 dienos taikome 10 proc. nuolaidą!

popierinės versijos – 147 € (su PVM).

elektroninės versijos – 99 € (su PVM).


TAIP PAT su specialia 50 proc. nuolaida siūlome prenumeruotis elektroninį savaitinį leidinį „MOKESČIŲ, APSKAITOS IR TEISĖS REGLAMENTŲ NAUJIENLAIŠKIS“, plačiau.

Popierinė savaitraščio versija su naujienlaiškiu – 183,50 € 165,25 € (su PVM);

Elektroninė savaitraščio versija su naujienlaiškiu – 135,50 € 117,25 € (su PVM);


 

Galite rinktis popierinę arba elektroninę leidinio versiją.

Leidinio lektroninė versija itin patogi vartotojams – tereikia turėti kompiuterį ir internetą. Ji turi daug pranašumų: elektroninių leidinių prenumeratoriai gali pasirinkti straipsnius pagal leidinio numerį, autorių, straipsnio pavadinimo fragmentą, reikšminį žodį ar žodžių junginį, skaityti straipsnius PDF formatu ir juos atsispausdinti.

Leidžiamas: nuo 2005 metų.

Savaitraščio apimtis: 4048.

Periodiškumas: išeina kiekvieną antradienį. Liepos–rugpjūčio numeriai išeina kas antrą savaitę.

Platinamas: tik prenumeratos būdu.

PAGRINDINĖS SAVAITRAŠČIO RUBRIKOS:

2019-aisiais savaitraštis pasipildys naujomis temomis:

Rubrikoje „Lengvi mokesčiai“ aptarsimevisas pagrindines mokesčių lengvatas bei kitas teisėtas galimybes susimažinti mokesčius, taip pat patarsime, kaip tomis galimybėmis pasinaudoti. Rubrikoje „Menedžmento apskaitos ABC“ spausdinamos publikacijos žingsnis po žingsnio padės lengvai perprasti itin svarbią įmonėms ir valdžios nereglamentuojamą vadybos ir kaštų (menedžmento) apskaitą. Išmanydami šias sritis, tapsite labai reikalingi savo vadovams.

APSKAITA, APSKAITOS ORGANIZAVIMAS. Žinomi apskaitos, audito ir apskaitos organizavimo specialistai aiškina ir nagrinėja atskirus buhalterinės apskaitos aspektus, kaip organizuoti apskaitą, rengti finansinę atskaitomybę ir kt.

MOKESČIŲ LABIRINTUOSE. 
Spausdinami mokesčių specialistų parengti straipsniai apie mokesčių apskaičiavimo ir sumokėjimo ypatumus.

BUHALTERINĖ VADYBOS IR KAŠTŲ APSKAITA.
 Šios srities patyrę specialistai pataria, kaip tinkamai apskaityti kaštus, kalkuliuoti produktų savikainą, organizuoti menedžmento apskaitą, kaip formuoti vadybai tinkamą informaciją ir kt.

TEISĖ. 
Teisininkai aiškina įvairius įmonių, darbo, mokesčių teisės klausimus.

AKTUALIJOS. 
Aiškinama, kaip taikyti apskaitos ir mokesčių įstatymų nuostatas ir rasti atsakymus į klausimus, su kuriais buhalteriai susiduria kasdieniame darbe. Patariama, kaip įgyvendinti viešojo sektoriaus apskaitos reformą. Informuojama apie audito įmonių veiklą ir audito priežiūros kontrolę.

SPECIALISTAI PATARIA. 
UAB „Pačiolis“, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir teisės specialistų konsultacijos.

NAUDINGA INFORMACIJA. 
Spausdinamas mokesčių, deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius, pateikiami VMI raštai, reglamentų naujienos. Visa tai padės teisingai tvarkyti apskaitą, laiku deklaruoti ir sumokėti mokesčius.

REDAKCIJA, PADĖK. 
Spausdinami skaitytojų prašymai padėti susivokti apskaitos ir mokesčių labirintuose, pateikiami specialistų atsakymai į juos.

PSICHOLOGAS PATARIA. 
Psichologijos specialistai pataria, kaip bendrauti su vadovais ir kolegomis, spręsti darbe kylančias psichologines problemas.

LAISVALAIKIS. 
Pateikiami straipsniai iš mokesčių ir apskaitos istorijos, pasakojama apie žinomus finansininkus, buhalterius, aprašomi ne tik Lietuvos, bet ir kitų valstybių įdomūs sukčiavimo atvejai, atskleidžiama skaičių reikšmė įvairiose gyvenimo srityse ir kt.
KAIP PRENUMERUOTI?
  • Prenumeruoti internetu.
  • Mokėti tiesioginiu pavedimu, nepamiršti nurodyti leidinio kodo ir pristatymo adreso. (Įmonės rekvizitai: UAB „Pačiolio prekyba“, įmonės kodas 300807502, atsiskaitomoji sąskaita LT347044060005977111 AB SEB banke).
  • Kreiptis į pardavimo vadybininką telefonu (8 5) 2700 636 arba el. paštu prenumerata(eta)paciolis.lt.
  • Prenumeruoti UAB „Pačiolio prekyba“ knygyne adresu, Kalvarijų g. 129 Vilnius (Darbo laikas: I-IV 8.00 – 17.00 val., V 8.00 – 15.45 val.).
  • Prenumeruoti Lietuvos pašto skyriuose.
  • Prenumeruoti platinimo tarnybose
  • Norėdami prisijungti prie elektroninės leidinio versijos, mokėjimo pavedime nurodykite savo el. pašto adresą.
LEIDINIŲ PRISTATYMAS
  • Leidinių pristatymas nemokamas.
  • Prenumeratorius privalo pateikti visą reikalingą informaciją: leidinio kodą ir tikslų pristatymo adresą, kad prenumeratos užsakymas būtų kokybiškai įvykdytas. Jeigu informacija bus neišsami arba netiksli, Leidėjas negalės tinkamai įvykdyti savo įsipareigojimų.
  • Pasikeitus adresui prenumeratorius turi parašyti el. paštu: prenumerata(eta)paciolis.lt, nurodyti, kokio leidinio, kam ir kokiu adresu buvo užsakyta prenumerata ir koks naujas pristatymo adresas.

Prenumeratorius, turintis pretenzijų dėl leidinio pristatymo, privalo kreiptis el. paštu: prenumerata(eta)paciolis.lt (nurodyti prenumeratos gavėjo duomenis, leidinio pavadinimą ir surašyti pretenziją) arba telefonu (8 5) 210 1255.

Aktualus straipsnis

Savaitraštis „Buhalterija: apskaitos ir mokesčių apžvalga“ 2019 02 12

Pajamų deklaravimas metinėje GPM312 deklaracijoje
 
Kokių pajamų nereikia deklaruoti GPM312 deklaracijoje?
 
Metinės gyventojams išmokėtų išmokų, priskiriamų A ir B klasės pajamoms, deklaracijos GPM312 formos, jos priedų GPM312L, GPM312U formų užpildymo ir pateikimo taisyklės, patvirtintos 2018 02 06 VMI viršininko įsakymu Nr. VA-9, nustato, kad deklaracijos ir jos L bei U priedų išmokas išmokėję asmenys neprivalo pateikti tuo atveju, jeigu per mokestinį laikotarpį nuolatiniams ir nenuolatiniams Lietuvos gyventojams išmokėjo neapmokestinamas A klasės išmokas, kurios nurodytos Nedeklaruojamų neapmokestinamųjų A klasės išmokų sąraše (Taisyklių 1 priedas), ir / arba išmokėjo tokias B klasės išmokas:
1) ne didesnes kaip 100 eurų išmokų sumas už parduotas miško gėrybes (grybus, uogas, riešutus, vaistažoles),
2) ne didesnes kaip 100 eurų išmokų sumas už parduotą ar kitaip perleistą nuosavybėn kitą turtą (išskyrus kilnojamąjį daiktą, kuriam privaloma teisinė registracija, nekilnojamąjį daiktą ir finansines priemones),
3) ne didesnes kaip 1000 eurų azartinių lošimų laimėjimų ar loterijų laimėjimų sumas,
4) pavėluoto mokėjimo palūkanas, numatytas atsiskaitymą už žemės ūkio produkciją reglamentuojančiuose Lietuvos Respublikos teisės aktuose, nesvarbu, kokia jų suma buvo išmokėta.
Įmonėms nereikės teikti duomenų apie:
1) gyventojui, nesusijusiam su įmone darbo santykiais, išmokėtus 200 eurų neviršijančius sporto varžybų ir kiti prizus bei laimėjimus, jeigu įmonė tam pačiam gyventojui neišmokėjo jų daugiau kaip 6 kartus per mokestinį laikotarpį;
2) darbuotojui suteiktą naudą, sumokėjus (visiškai ar iš dalies) už geležinkelio ar kelių viešojo transporto bilietus, skirtus gyventojui atvykti į darbo vietą ir parvykti iš jos;
3) pašalpas, kurias, gyventojui mirus, darbdavys išmoka jo sutuoktiniui arba vaikams (įvaikiams), arba tėvams (įtėviams), taip pat pašalpas, kurias išmoka darbdavys, mirus šio gyventojo sutuoktiniui, vaikams (įvaikiams), tėvams (įtėviams);
4) LR įstatymuose arba kituose teisės aktuose nustatyto dydžio kompensacijas, taip pat kompensacijas, kurių dydžiai nenustatyti, tačiau mokėjimas reglamentuotas LR įstatymuose ir LR Vyriausybės nutarimuose, kompensacijas už autorių arba gretutinių teisių pažeidimą, išskyrus kompensacijas, mokamas gyventojui, kai nutraukiama darbo sutartis ar jos esmę atitinkanti sutartis, pinigines kompensacijas už nepanaudotas atostogas, dienpinigius, išmokėtus į komandiruotę išsiųstiems darbuotojams LR Vyriausybės 2003 m. sausio 28 d. nutarimo Nr. 99 nustatyta tvarka, ir LR darbo kodekso nustatyta tvarka išmokėtas padidėjusių išlaidų kompensacijas darbuotojams, kurių darbas yra kilnojamojo pobūdžio arba yra susijęs su kelionėmis ar važiavimu;
5) sumas turtinei žalai, išskyrus negautas pajamas, atlyginti, teismų priteistas sumas neturtinei žalai atlyginti, taip pat pagal LR darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo nuostatas atlygintas išlaidas, susijusias su socialine, medicinine ir profesine reabilitacija;
6) LR įstatymų nustatyto dydžio delspinigius, išmokėtus už su darbo santykiais susijusių išmokų pavėluotą mokėjimą;
7) kitas išmokas, nurodytas Taisyklių 1 priede.
 
Konsultavo mokesčių specialistė Marina Guptor

Šio numerio temos:
Kiti šio numerio straipsniai:

– Mokestis už aplinkos teršimą iš mobiliųjų šaltinių: apskaičiavimo ir deklaravimo tvarka;
– Aplinkosauginių mokesčių tarifų indeksavimo koeficientai;
– Pelno nesiekiančių ribotos civilinės atsakomybės juridinių asmenų buhalterinės apskaitos ir finansinių ataskaitų sudarymo pakeitimai nuo 2019 metų (2);
– Būtina įspėti darbuotoją apie jo atleidimą iš darbo;
– Įtariate, kad susirgote profesine liga? Ką daryti?;
– UAB „Pačiolis“ specialistų konsultacijos;
– LR aplinkos ministerijos specialistų konsultacijos;
– VMI specialistų konsultacijos;
– Aktyviai kaupiantys pensijai iš valstybės biudžeto kasmet gali tikėtis iki 500 eur.
– Impulsas tarptautinei prekybai ir konkurencijai;
– Naujiena Lietuvoje: už pirkinius bus galima atsiskaityti įmonės telefonu;
– 500 eurų banknotai į apyvartą nebebus leidžiami, tačiau jais ir toliau galima atsiskaityti;
– Kaip žiemą apsisaugoti nuo traumų;
– Kaip dirbti su nemėgstamais kolegomis;
– Reglamentų naujienos;
– 2019 metų vasario mėn. mokesčių sumokėjimo, deklaravimo ir kitų prievolių kalendorius.
 

Savaitraštis „Buhalterija: apskaitos ir mokesčių apžvalga“ 2019 02 05

Antivirusinės programos apskaita

Įmonė gavo PVM sąskaitą faktūrą už antivirusinės programos licenciją, kuri galios dvejus metus. Kaip už programos licenciją sumokėtą sumą užregistruoti apskaitoje?

Pagal 13-ajame VAS pateiktą nematerialiojo turto apibrėžimą, tokiam turtui priskiriamas materialios formos neturintis nepiniginis turtas, kuriuo įmonė disponuoja, kurį naudodama tikisi gauti tiesioginės ir (arba) netiesioginės ekonominės naudos ir kurio vertė yra ne mažesnė už įmonės nusistatytą minimalią nematerialiojo turto vertę. Dvejus metus naudotina antivirusinė programa dėl santykinai trumpos naudojimo trukmės bei galimai nedidelės kainos dažniausiai nevisiškai atitinka nematerialiojo turto pripažinimo kriterijus, todėl jos įsigijimo išlaidas teisingiau priskirti ateinančių laikotarpių sąnaudoms. Pagal 2-ojo VAS „Balansas“ 33 p., ateinančių laikotarpių sąnaudos susidaro, kai įmonė per ataskaitinį ir ankstesnius ataskaitinius laikotarpius sumokėjo už būsimais laikotarpiais teiktinas tęstinio pobūdžio paslaugas, už kurias sumokėtos sumos bus tolygiai pripažįstamos sąnaudomis ateinančiais ataskaitiniais laikotarpiais, kai bus patiriamos. Antivirusinės programos išlaidos per dvejus metus būtų tolygiai pripažintos įmonės bendrosiomis ir administracinėmis sąnaudomis.

Terminuotos darbo sutarties nuolatinio pobūdžio darbams sudarymas

 

Darbo kodeksas nustato, kad yra galimybė sudaryti terminuotą darbo sutartį ir nuolatinio pobūdžio darbams, tačiau tokių darbo sutarčių skaičius įmonėje yra ribojamas. O ar ribojamas terminuotų darbo sutarčių sudarymas darbams, kurie iš esmės yra terminuoti?

Darbo kodekso 67 str. iš tiesų yra nustatyta, kad „terminuotų darbo sutarčių nuolatinio pobūdžio darbams negali būti daugiau kaip dvidešimt procentų visų darbdavio sudarytų darbo sutarčių skaičiaus“. Taigi, nors ir yra galimybė sudaryti terminuotą darbo sutartį dėl darbo, kuris yra neterminuotas, tačiau yra apribota tokių darbo sutarčių sudarymo galimybė, Darbo kodeksas neaptaria terminuotų darbo sutarčių, kurios sudaromos dėl terminuoto darbo atlikimo, skaičiaus įmonėse apribojimo. Vadinasi, įmonės gali sudaryti neribotą skaičių terminuotų darbo sutarčių, bet su sąlyga, kad tokia sutartis būtų sudaroma dėl darbo, kuris iš esmės yra terminuoto pobūdžio. Šiuo atveju svarbu pagrįsti patį darbo pobūdžio terminuotumą.

 

Darbo ir poilsio režimas

 

Ar gali darbuotojas dirbti tokiu grafiku: 4 dienas iš eilės 34 valandas, 1 poilsio diena (nepertraukiamas poilsis – 41 valanda), tuomet dirba 6 dienas iš eilės 46 darbo valandas ir suteikiamos 2 poilsio dienos?
Ar nepažeidžiamas darbo ir poilsio režimas?
Pirmiausia reikia atsižvelgti į darbo sutartyje sutartą darbo laiko normą ir darbuotojui taikomą darbo laiko režimą. Galima sutarti dėl konkrečios fiksuotos darbo savaitės trukmės arba darbo sutartyje galima nustatyti vidutinę darbo savaitės trukmę. Minėtu atveju toks susitarimas darbo sutartyje dėl darbo savaitės trukmės – vidutiniškai 40 darbo valandų per 7 dienas – atitiktų faktinę darbo organizavimo praktiką.
Aptariamu būdu organizuojant darbuotojo darbą, galima, bet nebūtina, taikyti suminę darbo laiko apskaitą.
Tada reikėtų patikrinti, ar kasdienio poilsio trukmė tarp pamainų nėra trumpesnė nei 11 valandų.
Klausime nenurodyta, kiek valandų darbuotojas dirba per pamainą. Darbo dienos gali būti nevienodos trukmės. „Jeigu darbuotojo darbo dienos (pamainos) trukmė yra daugiau kaip dvylika valandų, bet ne daugiau kaip dvidešimt keturios valandos, nepertraukiamojo poilsio tarp darbo dienų (pamainų) laikas negali būti mažesnis negu dvidešimt keturios valandos“ (DK 122 str. 2 dalies 3 punktas).
Klausime aprašytu atveju nepertraukiamo savaitės poilsio trukmė yra nepažeista.

Kiti šio numerio straipsniai:

– Pelno nesiekiančių ribotos civilinės atsakomybės juridinių asmenų buhalterinės apskaitos ir finansinių ataskaitų sudarymo pakeitimai nuo 2019 metų (1);
– Nekilnojamojo turto nuomos paslaugų apmokestinimas PVM;
– Asmens duomenų apsauga – ar Jūsų įmonei privalu turėti asmens duoemnų pareigūną?;
– Prašau pateikti buhalterinius dokumentus! Laikino dokumentų paėmimo tvarka;
– Tinkamai sudaryta taikos sutartis – vykdomasis dokumentas;
– Gretutinių produktų savikainos apskaičiavimo būdai;
– UAB „Pačiolis“ specialistų kosnultacijos;
– VMI specialistų kosnultacijos;
– Veikiančių ūkio subjektų skaičius per metus beveik nepakito;
– Gyventojai sprendžia, ar dalyvauti pensijų kaupime;
– Metų „uždarymui“ įpusėjus;
– Gripas – klastingiausia kvėpavimo takų infekcija;
– Reglamentų naujienos;
– Naudingi skaičiai;
– 2019 metų vasario mėn. mokesčių sumokėjimo, deklaravimo ir kitų prievolių kalendorius.
Periodas Kaina (Eur) Kiekis Pasirinkite
2019 m. prenumerata, (POPIERINĖ VERSIJA). 147
2019 m. prenumerata, (ELEKTRONINĖ VERSIJA). 99
2019 m. prenumerata su naujienlaiškiu, (ELEKTRONINĖ VERSIJA). 117.25
2019 m. prenumerata su naujienlaiškiu, (POPIERINĖ VERSIJA). 165.25
2019 m. I ketvirtis, (POPIERINĖ VERSIJA). 36
2019 m. sausio mėn. (POPIERINĖ VERSIJA) 12
2019 m. 6 mėn. (sausis-birželis),
(ELEKTRONINĖ VERSIJA).
49.5